Počítací váhy

Počítací váhy jsou váhy specializované, a usnadňují obsluze počítání kusů výrobků, zejména při prodeji či inventurách. Používají se v průmyslové výrobě, nebo prodejnách ve stavebnictví či železářstvích. Při výběru váhy je zcela zásadní, aby si uživatel uvědomil jaké nejlehčí i nejtěžší výrobky bude počítat, byť jen občas. Je to uživateli velmi podceňováno ! Má to ovšem veliký vliv na přesnost počítánní kusů. Špatná volba parametrů může mít za následek chybu v počítání desítek kusů !!! Nezřídka je nutné mít i váhy dvě, jednu na lehké výrobky(podložky například) a na mnohem hmotnější výrobky. Váhy mohou být i vzájemně propojené. Důležité je i to, zda počítané výrobky mají stejnou hmotnost, garantovanou výrobcem +/- malinkatá tolerance. Pokud tomu tak není, je počítání velmi orientační !!! U počítacích vah vah není nejdůležitější jaký má váha zobrazovací dílek, ale kolik má vnitřních dílků ! Tedy to, že je váha ověřitelná, a má například zobrazovací dílek  5 g (dle norem může zobrazovat rozsah max. 3000 dílků) a váha technologická (je omezena jen technickými možnostmi váhy) má zobrazovací dílek 0,5 g (napřiklad i modelově stejný typ váhy ) nic neznamená, neboť to je technicky stále stejná váha, jen je programově upravený zobrazovací parametr a výsledek počítání bude stejně přesný ! Mnozí uživatelé tomuto údaji bohužel podlehnou v domění, že si lepší přesností zobrazení  polepší ......bohužel nikoliv ! Je na každém, zda si koupí šidítko, nebo chce opravdu docílit správné funkce počítání. Dalším důležitým prvkem je snímač sil(snímací prvek) ve váze. Jsou snímače běžné (pro běžné použití) a pak citlivější, které zaznamenají právě i lehké výrobky. Tyto snímače ale v běžných počítacích vahách nehledejte = jsou drahé a používají se ve vážní počítací soustavě na míru. I zde je důležitá využitelnost parametrů všech komponentů váhy. Tedy to, že váha má možnost vyhodnotit spousty dílků(elektronika), neznamená, že to umí i snímač a naopak ! Opět je to o ceně investice do kvality nebo o volbě ekonomického kompromisu. S přihlédnutím na schopnosti indikátoru, celkové váživosti (rozsahu), a kvality snímače sil se dá vypočítat, jak lehký předmět je schopná váha při počítání zaznamenat ! Proto se v průmyslových řešení vyráběné na míru nejlepších výsledků dosáhne při kombinaci specializovaného indikátoru s možností napojení až dvou i více vah, a v závislosti na různorodé hmotnostosti výrobků, a jaké množství výrobků je třeba najenou zvážit. Také je obvyklé, že nám uživatel na zkoušky zapůjčí 100 i více nejlehčích  kusů výrobků k optimálnímu výběru parametrů váhy. Mnohé kompaktní obchodní váhy i indikátory mají počítací funkce, a běžnému počítání postačí. Kompaktní počítací ověřené váhy jsou schopny hmotnost výrobků kolem 2 - 5 g a více spočítat, pokud si uživatel  vhodně zvolí i parametry váhy. Proto pokud si nejste výběrem jisti, doporučuji s námi problematiku konzultovat.

A jak funguje počítání kusů ? Na váze si zvolím referenční vzorek počtu kusů. Napřiklad 10, 20, 50, 100..... čím je výrobek lehčí, tím je vhodnější větší množství. Položím na váhu počet zvolených výrobků  a potvrdím. Váha pak zprůměruje celkovou hmotnost vzorku na 1 kus . A pak dám na váhu množství daného výrobku co chci spočítat. Váha poměří celkovou hmotnost výrobků  s  referenčním vzorkem v paměti a vypočítá  počet kusů. Proto se setkáváme i s názvem poměrová váha. U některých modelů s numerickou klávesnicí, lze zadat známou hmotnot výrobku udanou například výrobcem. Pokud má váha (indikátor) možnost ukládat referenční vzorky trvale do paměti, lze tento údaj z paměti vyvolat  a používat.

Po případné vaší objednávce vás budeme kontaktovat, nejlépe telefonicky, protože nám záleží nejen na kvalitě zboží, ale i na spokojenosti zákazníka, tedy aby si vybral správně a byl s produktem spokojený, ne aby jen odklikl nějakou cenu. Ujistíme se navzájem, že je vše v pořádku, pak teprve zboží vyexpedujeme. Zboží skladem většinou odesíláme  od vzájemného odsouhlasení objednávky do 48 hodin po vzájemném odsouhlasení objednávky. Pokud se jedná o zakázkovou výrobu, bude výroba  trvat do 14 dní, a v tomto případě bude požadována úhrada předem. Pokud máte tedy při objednávce nějaké speciální přání, či dotaz napiště to prosím do poznámky nebo e-mailu, určitě se ozveme.

Děkujeme a přejeme vám dobrou volbu.

Kompaktní váha CAS ED s váživosti až 30 kg

Váha s mnoha užitečnými funkcemi  s dobíjecím akumulátorem je vhodné do obchodů, kuchyní, skl..

9 075,00 Kč Cena bez DPH: 7 500,00 Kč

Počítací váha CAS EC s váživostí až 30 kg

Ověřitelná počítací váha  CAS EC  je opatřena zákaznickým displejem, který je umístěn na..

9 075,00 Kč Cena bez DPH: 7 500,00 Kč

Zobrazuji 1 až 2 z 2 (celkem stran 1)